Sonbahar geldi! Peki cilt lekeleri ne durumda?

Sonbaharın gelmesiyle beraber güneşe veda ederken güneşin neden olduğu cilt lekelerinizden de kurtulmanız mümkün. 

Cilt Lekeleri neden oluşur?

Cilt lekeleri ciltteki melanin miktarının aşırı artmasından kaynaklanır.
Cilt lekesi denilince akla ilk gelen güneş maruziyetine bağlı olarak karşımıza çıkan melasmalar olsa da cilt lekeleri farklı nedenlerle de karşımıza çıkabiliyor. Cilt üzerinde her leke aynı olmayabilir.
Melasma; en sık yanaklar, burun, alın ve dudak üstünde görmeye alışık olduğumuz güneş maruziyeti kaynaklı kahverengi lekelerdir.  Gebelik, yaşlanma gibi hormonal değişiklikler, güneş ışınları, kullanılan ilaçlar, kirlilik gibi çevresel faktörler, ailesel nedenler, tiroid bezi hastalıkları ve cilt tipine uygun olmayan hatalı kozmetik ürünlerin kullanımı cilt lekelerinin en bilinen nedenlerindendir. Cilt lekeleri beyaz güneş lekesi olarak da karşımıza çıkabilir. Yüz bölgesi dışında vücudun en çok güneş gören diğer bölgeleri olan boyun, el ve kol bölgeleri de güneş lekelerinin sık görüldüğü bölgelerdendir.

Cilt lekeleri nasıl geçer?

Cilt lekelerinin oluşumundan önce cildi doğru kozmetik ürünlerle beslemek ve doğru güneş kremi kullanımı leke oluşumunu önlemek için en doğru yoldur. Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melasma, akne pigmentasyonu oluştuktan sonra tedavi süresi kişinin cilt tipi, cilt tonu, lekelerin ne zaman oluştuğu ve köken aldığı cilt alt katmanına göre farklılık gösterebilir. Kullanacağınız leke açısı ürünlerin içerikleri tedavi sürecinizin kalitesi ve uzunluğunu etkilemektedir.
ALPHA BRIGHT SERUM içerdiği bakımından kişilere etkili bir leke tedavisi sunar. Leke açıcı aydınlatıcı serum kategorisinde yer alan ALPHA BRIGHT SERUM normal, yağlı, karma ve kuru cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Hiperpigmentasyona sahip ciltlerde güvenle kullanılabilir.
Tedavi süresi yukarıda bahsettiğimiz cilt özelliklerine bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Örneğin cilt lekesi tedavilerinde açık tenli kişiler daha kısa sürede güneş lekelerinden kurtulurken koyu tenli kişilerde bu sürenin daha uzun olabileceği genel kabul görmüş bir görüştür.
Cilt tonunuz ve lekelerinizin boyutu ne olursa olsun ALPHA BRIGHT SERUM zengin içeriğiyle cildinizdeki koyu renk lekelerin ne düzensiz pigmentasyonun azalmasına yardımcı olur. Leke tedavisi sabır ve istikrar gerektiren bir süreçtir. Cilt lekeleriniz geçene kadar ALPHA BRIGHT SERUM u düzenli olarak kullanmaya devam edin.

Neden leke açıcı serum tercih etmeliyim?

Serumlar yapı olarak daha küçük moleküller içerdikleri için kremlerden daha hafiftirler. Bu sayede cildin daha derin tabakalarına ulaşarak lekeler üzerinde daha etkili bir etkiye sahip olabilirler.

Neden ALPHA BRIGHT SERUM u tercih etmeliyim?

ALPHA BRIGHT SERUM içeriğindeki zengin aktif bileşenlerle cilt yaşlanmasını önlemek, cildinizi çevresel kirliliklerden korumak, cildinizde gözle görülür bir açılma, ciltte parlaklık, yenilenme, ince çizgi görünümünde azalma ve daha genç bir görünüm ve eşit bir cilt tonu için çalışmaktadır.
AKTİF BİLEŞENLER
%2 Fitik asit -Kirlilik kalkanı-: Cilt yaşlanmasını önlemek ve düzeltmek için eşsiz bir aktif maddedir. Çevresel kirliliği nötralize eder, cilt tonunu ayarlar ve sebumu normalize eder.
% 8 Stabilize L-Askorbik Asit (Doğal C Vitamini): Yüksek sıcaklıkta dahi stabil kalabilen ilk ve tek saf C vitamini. Antioksidandır ve kollajen sentezini uyarır, leke oluşumunu engeller ve cilde aydınlanma sağlar.
Acetyl Glycyl β-Alanin: Melanogenez üzerinde 4 seviyeli mekanizmaya sahip güçlü leke düzeltici ve aydınlatıcı peptid.
% 30’luk Ginkgo biloba fraksiyon solüsyonu: Kuersetin, gingkolid ve bilobalidler içeren yüksek konsantrasyonda standardize edilmiş ekstrakt.

NASIL KULLANILIR?

Gündüz bakımınızda ilk adım olarak cildinizi temizledikten sonra, lekeli bölgelere parmak uçlarınızla hafif masaj ile yeteri miktarda uygulayınız.Serumunuzu günlük  güneş kremi uygulamanız ve makyaj rutininizden önce kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir