Tek bir ürünle cildinizi koruyun, onarın ve canlandırın!

Günümüzde özellikle şehir hayatında güneş kremi, nemlendirici, koruyucu, renklendirici derken bir çoğumuz hangi ürünü alıp nasıl kullanacağımızı şaşırıyoruz.

Neyseki bazı ürünler bir taşla iki hatta bazen koruma, onarma ve canlandırma gibi özellikleri bir arada sunarak üç kuşla koşuyor.
Yazın güneş ışınları, kışın kapalı ortamlarda, ofislerde mavi ışığa maruz kalma, dış ortamda da UVA ve UVB ışınları derken cildimiz hem yaşlanıyor hem de lekeleniyor.

Cilt lekelerinden korunmanın birinci ve en önemli yolu güneş koruyucuların yaz kış kullanımı bunu artık pek çoğumuz biliyoruz. Özellikle spf 50 kremlerin, uv ışınları üzerinde %98 etkiye sahip olduğu biliniyor.

Kozmetik olan cilt lekelerine karşı güneşe savunmasız yakalanmamız hem cilt lekeleri hem de yaşlanma açısından son derece önemli. Sadece güneş ışınları da değil aşırı sigara ve alkol tüketimi, yanlış kozmetik ürün kullanımı, bazı ilaçlar, hamilelik, solaryum, ultraviyole ışınlarına fazla maruz kalma ve cilt tipi gibi kalıtsal faktörler sonucunda cilt lekeleri ve yaşlanma daha kolay oluşabilir.

Güneş kremi kullanmak kadar doğru miktarda ve eşit olarak kullanmak da önemlidir. Hem krem hem kapatıcı hem de koruyucu olarak imdadımıza koşan ürünler sayesinde öncelikle koruyucumuzu cildimize yeterli ve eşit miktarda kullandığımızdan emin oluyoruz. İçerdikleri yağlar sayesinde cildimizi yaşlanmaya karşı korurken kolay sürülmesi ve cilt üzerindeki doğal kapatıcılığı sayesinde makyaj bazı hatta renklendirici ve eşitleyici olarak da kullanılabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
Whatsapp

Add the number to the Contacts on your phone and send us a message via app.

Call us:

+90 212 924 19 86

Phone
Email